czwartek, 31 lipca 2014

GRIM. PIECZĘĆ OGNIA – GESA SCHWARTZ: Prawdziwa gratka dla fanów… Gargulców?

źródło

PIERWSZY TOM NIEZWYKŁEJ TRYLOGII FANTASTY Z GERMAŃSKĄ MITOLOGIĄ W TLE


Gargulce – kamienne potwory, przycupnięte na fasadach budynków. Pokraczne. Przerażające. Pożyteczne.

Może się to wydać niektórym dziwne, nie zmienia jednak faktu, że bohaterowie książki Gesy Schwartz naprawdę są Gargulcami i to takimi, które można spotkać na gzymsach starych budynków. I choć są stworzeni z kamienia, przypominają zwierzęta, smoki lub ludzi, nie przeszkadza im to w byciu całkiem… żywotnymi istotami.

czwartek, 24 lipca 2014

Historia, jakich mało. Zacisze Gosi - Katarzyna Michalak

źródłoGdy wszystko traci sens, pozostaje wiara w spełnienie marzeń i siłę miłości.Na samym wstępie należy nadmienić, że Zacisze Gosi jest kontynuacją ,,serii kwiatowej”, rozpoczętą Ogrodem Kamili. Opowiada o dalszych losach Kamili Nowodworskiej, która zamieszkała w przedwojennej willi z różanym ogrodem, a jej życie w końcu zaczęło nabierać kolorów. Poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. W drugiej części równowaga zostaje zachwiana, związek Kamili i Łukasza zaczyna lekko drżeć w posadach, a przeszłość Gosi daje głośno o sobie znać, bo wraz pierwszym grzmotem burzy przywołuje wspomnienia. Na szczęście obydwie kobiety mają pomocnego Jakuba, który skrywa nie jedną tajemnicę, ale jeszcze nie wie, że jego serce jest już przygotowane na prawdziwą miłość.

sobota, 19 lipca 2014

Rozkosze Nocy - Sherrilyn Kenyon

źródłoDzień przynosi bezpieczeństwo, a noc… budzi namiętność. Czy gdybyś miał wybierać między jednym a drugim, nie skusiłbyś się na malutki gryz ryzyka?


Amanda pragnie spokojnego, zwykłego życia, jednak najwyraźniej nie jest jej to pisane. Pewnego wieczoru staje się celem ataku, który został zaplanowany z myślą o jej siostrze bliźniaczce, i budzi się skuta kajdankami z seksownym nieznajomym blondynem. W pierwszej chwili myśli, że to kolejna ekstremalna próba swatania zaaranżowana przez siostrę, ale wkrótce staje się jasne, że Kyrian z Tracji nie może być materiałem na chłopaka, ponieważ jest Mrocznym Łowcą - nieśmiertelnym wojownikiem, który zaprzedał duszę za jedną chwilę zemsty.

środa, 16 lipca 2014

Tytuł mówi sam za siebie. Mistrz Katarzyny Michalak

źródłoOna niewinna, on niebezpieczny.
Łączy ich zbrodnia, namiętność i tajemnica.
Jedno z nich musi umrzeć...


Każda zbrodnia zostaje pomszczona, tajemnica odkryta, a niewinność… niewinność ustępuje namiętności.Sonia jest studentką biologii i mimo młodego wieku już doświadczoną przez los. Nie ma rodziny, przyjaciół ani żadnych znajomych w nowym mieście. Jak sama mówi ,,nikt po niej nie zapłacze”. Pech sprawia, że musi wracać nocą do domu i staje się świadkiem samobójstwa. Jakby tego było mało, trup był kurierem przemytników i Sonia, jako jedyny świadek jego śmierci, zostaje wplątana w aferę narkotykową i porwana przez herszta mafijnego półświatka.


Raul de Luca jest bezwzględnym gangsterem, który nie cofnie się przed niczym, nawet skrzywdzeniem bezbronnej kobiety. Choć podejrzewa Sonię o współpracę z jego konkurencją, nie może zaprzeczyć, że dziewczyna bardzo mu się podoba. Gdy akcja przenosi się do VilliRosy, a piękne cypryjskie widoki nadają cudowną atmosferę, miłość rozkwita w sercach bohaterów. Nic jednak nie będzie tak kolorowe, jak się większości wydaje.

wtorek, 15 lipca 2014

Zakład o miłość, czyli kilka słów o niegrzecznych chłopcach...

źródło
Czasem trzeba zerwać krępujące więzy i dać się ponieść w nieznane. Nie wiadomo gdzie może to zaprowadzić, ale wcale nie jest powiedziane, że przyniesie zgubę, ból i łzy. Czasem jedno spojrzenie może zapaść na długo w pamięć. Jedno spotkanie może zmienić życie o sto osiemdziesiąt stopni.


Sylwia Kujawczak jest studentką ostatniego roku historii sztuki, a za dwa tygodnie stanie przed ołtarzem, by poślubić wybranka swego serca. Czy aby na pewno? Sylwia przede wszystkim jest zahukaną dziewczyną, kontrolowaną przez ojca i podporządkowaną rodzinnej tradycji. Jako jedyna dziedziczka majątku wychowywana była według zakorzenionych w arystokracji zasad. Dlatego zgadzała się na wszystko i pozwalała kierować swoim życiem. Jedynie szalone przyjaciółki wprowadzają urozmaicenie w jej monotonną codzienność i postanawiają zabrać wyprawić jej doskonały wieczór panieński. Sylwia nie wie, że już niedługo wszystko zmieni się jak w kalejdoskopie.

sobota, 12 lipca 2014

Czerwcowa propozycja Cory Carmack

źródło

CZASEM NAJPROSTSZE RZECZY OKAZUJĄ SIĘ NAJBARDZIEJ SKOMPLIKOWANE

Bliss Edwards jest miła, sympatyczna i poukładana. Studiuje na ostatnim roku aktorstwa w college'u. Ma fantastycznych przyjaciół i... pewien problem.

Wkurzona tym, że jako jedyna z grona znajomych dziewczyn nigdy nie była z chłopakiem, Bliss postanawia wreszcie to zmienić. Koniecznie ZANIM odbierze dyplom. Nie chce być pierwszą kobietą, która opuści mury uczelni nietknięta.
 Bliss układa banalnie prosty plan. Znaleźć. Zaliczyć. Zapomnieć. Gdy poznaje w barze bardzo przystojnego mężczyznę i zabiera go do domu, jest spanikowana i przerażona. Nic więc dziwnego, że pod byle pretekstem zostawia na wpół rozebranego niedoszłego kochanka we własnym łóżku. Nie wie, że kolejny dzień przyniesie jej nie lada niespodziankę. Bo oto w szkole pojawił się nowy wykładowca, którego Bliss już miała okazję poznać... minionej nocy.

Dzisiejszy post poświęcony jest książce Coś do stracenia Cory Carmack.  Główny zarys fabuły jest miły, prosty i przyjemny. Oto dwudziestokilkuletnia dziewica, chce pozbyć się swego uciążliwego stanu i postanawia poszukać odpowiedniego kandydata do pomocy.

piątek, 11 lipca 2014

Lynn Raven - Pocałunek Kier

Ekscytująca, dzika, pelna namiętności - najnowsza powieść autorki bestselleru Pocałunek demona

Przy pomocy podstępu, Mordan, pierwszy dowódca armii wojowniczych Kierów, dostaje w swe ręce młodą Lijanas z Ludu Nivardów. Na polecenie swojego władcy Haffrena ma dostarczyć uzdrowicielkę na dwór królewski. Lijanas mysli jednak tylko o jednym - o ucieczce. Lecz gdy poznaje bliżej Mordana - słynnego ,,Krwawego Wilka" - ten zaczyna ją coraz bardziej pociągać. A on odczuwa to samo w stosunku do niej. Obydwoje czeka śmiertelna niespodzianka.

Prawdziwa perełka wśród mojej prywatnej biblioteczki, o dziwo nie doceniona od samego początku. Książkę kupiłam przez zupełny przypadek, bo nie chciałam wyjść z księgarni z pustymi rękoma (zawsze muszę coś kupić:)). Wtedy nawet okładka mnie nie przekonała, jedynie jakiś podstępny impuls kazał mi ją zanieść do kasy. I tak przyszłam do domu, odstawiłam ją na półkę i dopiero po pewnym czasie zaczęłam czytać.
I tu BUM!
Książka arcydzieło! Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań wreszcie poczułam powiew świeżości. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...