piątek, 29 sierpnia 2014

Sierpniowe podsumowanie

Sierpień zleciał jak z bicza strzelił i czas wracać do szkoły... Znaczy się... Ja mam jeszcze miesiąc wolnego i muszę go bardzo dokładnie wykorzystać. Ale zanim zacznę przygotowywać się do wrześniowego stosiku, przyszedł czas na kolejne podsumowanie mojej działalności.Sierpień upłynął mi w towarzystwie:
 1. Noc na bagnach Luizjany - Nora Roberts - autorka zwana światową pisarką bestsellerów. Mnie niestety nie przypadła zbytnio do gustu, a książka według mnie zasłużyła na słabą 3.
 2. Niezgodna - Veronica Roth - książka przypadła mi do gustu. Opowiada ciekawą historię, która wciąga czytelnika. Nie jest sztuczna i schematyczna. Zasłużyła na 7.
 3. Mroczny Kochanek  - J.R.Ward - dostał 10 i zasiał spustoszenie wśród moich czytelników.
 4. Osiemdziesiąt Dni Żółtych - Vina Jackson - zasiało jeszcze większe spustoszenie, bo dostało 1.
 5. Łowczyni Zagubionych Dusz - Isabelle Talbert - książka z seri: nie wiadomo, jak ocenić, bo czy to już zgniłe jabłko, czy śliwka robaczywka? Niemniej Łowczyni dostała 4. Dziękuję za nią Redakcji Essentia.
 6. Noc Zombie - Brian Keene - czyli kolejne poruszenie wśród Ksiażkoholików. Jedyny horror w moim sierpniowym składzie, który oceniłam na mocną 7.
 7. Gra o Ferrin - Katarzyna Michalak - zdobyła największą liczbę wyświetleń i również zasłużyła według mnie na 7.

Aż nie mogę się doczekać wrześniowych propozycji. Co tym razem wpadnie w moje ręce?
Kochani, życzę Wam udanego rozpoczęcia roku szkolnego, spokojnego powrotu w szkolne mury lub robotnicze boksy albo... wrześniowego, studenckiego odpoczynku.
Zaglądajcie na Nałogowego Książkoholika, czytajcie i komentujcie.

czwartek, 28 sierpnia 2014

Proponuję Wam Grę, której stawką będzie… Ferrin.

źródło

Nienawiść większa niż życie.
 Namiętność silniejsza niż śmierć. 
I najważniejsze z pytań: czy można pożądać wroga?

Ferrin to świat, w którym rządzi okrucieństwo i magia. O czym jest ta książka? O emocjach, porywających niczym cyklon. O miłości, potrafiącej przetrwać najcięższe chwile. O nienawiści, która może wszystko zniszczyć. O przyjaźni, bolesnej, ale trwałej. O zdradzie, która zaboli najbardziej. Zapraszam do Ferrinu - świata zmysłów.

sobota, 23 sierpnia 2014

Światem rządzą zombie… Noc Zombie - Brian Keene

źródło


Umarli wracają - przerażajaco inteligentni, przebiegli... i bardzo głodni.
Atakują każdego, kto wpadnie w ich ręce.


Przyznam się szczerze, że nie jestem fanką horrorów, w których liczy się rzeź, krew i położenie wszystkich bohaterów trupem. Oczywiście nie pogardzę dobrym dreszczykiem emocji, ale zazwyczaj trzymam się z daleka od wszelkiego rodzaju książek-horrorów, choć trudno we mnie wzbudzić przerażenie lub obrzydzenie. Może właśnie dlatego nie pociągają mnie tego typu publikacje? Może zawsze brakuje im tego czegoś? Noc Zombie kupiłam z czystej ciekawości już spory czas temu, ale w mojej głowie zostanie już chyba na całe życie.

piątek, 22 sierpnia 2014

UWAGA KOCHANI!

Od dzisiaj jestem specjalistą ds. patronatu medialnego w Redakcji Essentii.
Chcemy stworzyć Wielką Rodzinę Essentii, dlatego postanowiliśmy wspierać młodych jak i doświadczonych już pisarzy i w tym celu Redakcja jest gotowa na podjęcie współpracy z autorami i wydawnictwami.
Sama wiem jak trudno debiutantom przebić się na rynku wydawniczym i często sami muszą szukać patrona medialnego.
Proszę Was o przesłanie tej informacji do jak największej liczby osób, bo może ktoś będzie poszukiwać patrona medialnego, a Redakcja chętnie mu pomoże. Jeżeli planujecie wydać swoją książkę, również o nas nie zapominajcie. To Wy macie ostatnie słowo do powiedzenia, a nie wydawca.
Można się ze mną kontaktować pod adresem:
essentia_patronat@op.pl

A więcej informacji znajdziecie tutaj:

czwartek, 21 sierpnia 2014

Łowczyni Zagubionych Dusz - Isabelle Talbert

źródło


Umarli jeszcze niegdy nie byli tak bardzo żywi i ... wracają po złe dusze


Łowczyni Zagubionych Dusz to debiutancka książka młodej autorki Isabelle Talbert, o której trudno znaleźć jakiekolwiek informacje. Pisarka nie zamieściła nawet krótkiej notki na okładce powieści. Może miała jakiś powód? Sama spotkałam się z krytyką młodych pisarzy, których czytelnicy często spisują na straty już na samym początku. Uważają, że taki autor nie sprosta oczekiwaniom, ponieważ mało jeszcze wie o tworzeniu tekstów. W tym akurat przypadku zgadzam się z tymi, co tak myślą.

piątek, 15 sierpnia 2014

Przestroga dla potomnych… Osiemdziesiąt Dni Żółtych - Vina Jackson

źródło


Bardziej pikantny i wysublimowany odcień Pięćdziesięciu twarzy Greya.
według Publishers Weekly


Zacznę grzecznie, ale ostrzegam, że targają mną silne emocje. Vina Jackson to pseudonim angielskiej finansistki, która specjalizuje się w sado-maso i felietonisty oraz specjalisty w dziedzinie erotyki. Prawa do publikacji powieści wykupiło aż 14 krajów, a autorzy stworzyli całą serię kolorowych dni.

czwartek, 14 sierpnia 2014

Wampiry jeszcze nigdy nie były tak… seksowne. Mroczny kochanek - J.R. Ward


źródło
Seks, miłość, porywająca akcja, najbardziej przystojni mężczyźni na świecie i… zasypka dla niemowląt?


To nie jest kolejna zwyczajna książka o wampirach! To prawdziwe wampirze objawienie.

J.R. Ward jest amerykańską pisarką, która od kilku lat gości na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich list bestsellerów. Jest zdobywczynią wielu nagród literackich, a prawa do jej powieści kupiło 17 krajów. Mroczny kochanek rozpoczyna kultowy cykl powieści o dobrych wampirach, którzy walczą z tymi złymi, zwanymi tutaj Reduktorami. Znakiem rozpoznawczym wrogów Bractwa jest mdlący zapach zasypki dla niemowląt. 

wtorek, 12 sierpnia 2014

Niezgodna - Veronica Roth

źródło


Jeden wybór może zmienić całe życie. Szczególnie, gdy dotyczy zmiany dotychczasowego życia.Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny - u musi być wyeliminowany.

piątek, 8 sierpnia 2014

Noc na bagnach Luizjany - Nora Roberts

źródło

Miłość i zbrodnia w starym dworze pośród bagien


Nora Roberts jest światowej sławy pisarką amerykańską, której książki pojawiają się na pierwszych miejscach list bestsellerów New York Timesa. W Polsce jej powieści również są bardzo popularne, choć ja osobiście za nimi nie przepadam. Ostatnio w moje ręce wpadła jednak książka Noc na bagnach Luizjany, która została mi bardzo gorąco polecona. Przyciągnął mnie również opis z tyłu książki oraz obietnica mrocznej atmosfery bagien i starego dworu. Pomyślałam, że kiedyś musi być ten pierwszy raz i zabrałam się do lektury. Czy autorka ją spełniła obietnicę?

sobota, 2 sierpnia 2014

Lipcowe podsumowanie

Pierwszy - niepełny - miesiąc minął i trzeba zrobić choć krótkie podsumowanie mojej prężnej działalności. W lipcu przeczytałam siedem książek z gatunku romansu, literatury młodzieżowej, fantastyki i literatury kobiecej. A oto i moje cudeńka z prywatnej biblioteczki.No to zaczynamy :)
 • Pocałunek Kier  Lynn Raven - oceniłam na supermocną 9, bo naparwdę na nią zasługuje.
 • Coś do stracenia Cora Carmack - książka najgorzej oceniona w tym miesiącu, bo tylko na 4+. Niech to jednak nie zniechęci zainteresowanych, bo przecież gusta są różne i się o nich nie dyskutuje.
 • Zakład o miłość Agnieszka Lingas-Łoniewska - doskonała opowieść dla miłośników literatury kobiecej i romansu. Doskonale pasująca do kanonu lektur zolenników twórczości Pani Agnieszki. Oceniona na mocną 7 bo ma w sobie "to coś".
 • Mistrz Katarzyna Michalak - cudna propozycja, według mnie zasługująca na supermocną 9. Zupełnie nie wiem dlaczego przez niektórych potępiona skoro wzrusza i opiwada piękną historię.
 • Rozkosze Nocy Sherrilyn Kenyon - również oceniona na 9 ze względu na moją słabość do całej serii Mroczny Łowca. Doskonała propozycja dla fanów nietypowych wampirów oraz greckiej mitoligii.
 • Zacisze Gosi Katarzyna Michalak - kolejna supermocna 9 w lipcowym zestawieniu. Najczęściej wyswietlana przez czytelników.
 • Grim. Pieczęć Ognia Gesa Schwartz - Grim jest dla mnie książkowym objawieniem w pełni zasługującym na 10. Ta cudna powieść zamyka lipcowe zmagania z recenzjami.
Lipiec uważam za bardzo udany miesiąc, w szczególności że to dla mnie początek przygód jako książkowego bloggera. Nie poprzestaję jednak na tym i już teraz zapraszam na sierpniowy stosik publikacji książkowych, w których znajdą się najnowsze propozyjce z wydawnictw.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...