wtorek, 26 kwietnia 2016

WYJĄTKOWY ROK – THOMAS MONTASSER: Kolejne rozczarowanie. Co z tą literaturą?!

źródło

Są takie książki, od których podświadomie wymagamy wiele, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jest to niezwykle nużące, ponieważ podczas czytania nie potrafimy w pełni cieszyć się z przekazywanych treści. Też tak macie? Chujowe, prawda? Ostatnio trafiła mi się taka książka i choć bardzo się starałam, nie potrafiłam wykrzesać w sobie choćby odrobiny entuzjazmu po jej skończeniu. Pomyślałam sobie, że będę kłamać w recenzji, no ale chwilę... Kłamać? I to w dodatku w recenzji? Ani mi za to nie zapłacili, ani też nie straszyli ogniem piekielnym za objechanie publikacji. Piszę więc tak, jak czuję. Oceńcie sami, czy mam rację.

czwartek, 14 kwietnia 2016

KLĄTWA UTOPCÓW – IWONA BANACH: Polska wieś bywa czasem zabójcza

źródło


Napisanie recenzji zawsze stanowi dla mnie wyzwanie. Nie dlatego, że to trudna sztuka. Swój warsztat pisarski w końcu można zawsze dopracować. Przeczytałam już tak dużo książek i napisałam o nich tyle tekstów, że każdy kolejny jest próbą mojej umiejętności pisania. Mogłabym wyskrobać jedną recenzję, a potem zachować schemat, podstawiając pod niego odpowiednie elementy z kolejnych książek. Tylko po co? Schematyczność jest nudna, a w każdej powieści staram się odnaleźć coś ciekawego i wyjątkowego. Na szczęście z panią Iwoną Banach nie można się nudzić, więc i pisanie recenzji przyszło mi z łatwością.

sobota, 9 kwietnia 2016

IDŹ I CZEKAJ MROZÓW – MARTA KRAJEWSKA: Cuda i dziwy...

źródło


Wiadomo, że Polacy próbują swoich sił w fantastyce, ale nie zawsze im to wychodzi. Fani wymieniają często nazwiska Sapkowskiego, Dukaja, Ćwieka i jeszcze wielu innych, którzy wsławili się już w tym konkretnym rzemiośle i gatunku. Spotkałam się nawet z opinią, że szkoda czasu na książki nieznanych autorów (czyt. w tym głównie kobiet), bo często okazują się kląpą. Całe szczęście, że ja daję szansę nawet debiutantom i nie zamykam się w ramach mrocznej i ciężkiej fantastyki.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...