wtorek, 28 czerwca 2016

JAK SIĘ NIE ZAKOCHAĆ – NINA MAJEWSKA-BROWN: A kysz z miłością!

źródłoPodobno miłość przychodzi niespodziewanie, rozsiada się na kanapie w salonie i z szelmowskimi chochlikami w oczach przygląda się twoim beznadziejnym próbom wykurzenia jej gdzie pieprz rośnie. Przy okazji wyśmieje każde starania, zniweczy najlepszy plan i często pozostawi z towarzystwem higienicznych chusteczek zamiast twardego ramienia. Nic więc dziwnego, że niektórzy nie szukają miłości, a wręcz szczelnie się przed nią zabezpieczają. Nie zawsze jednak jest to możliwe...

wtorek, 21 czerwca 2016

TYTANY – VICTORIA SCOTT: Wyścig śmierci

źródło


Uwielbiam konie. Są niesamowite, majestatyczne, a w swoim pięknie również niebezpieczne. Człowiek ma z nimi jednak styczność już od wieków, w których to były one wykorzystywane do pracy jako zwierzęta pociągowe. A teraz? Kojarzą się raczej z blichtrem, stanowiąc nieodzowną oznakę bogactwa. Trzeba być prawdziwym miłośnikiem koni, żeby pielęgnować te zwierzęta, albo trzeba mieć tyle pieniędzy, że można otworzyć profesjonalną stadninę i czerpać z niej zyski. Konie kojarzą się jednak jeszcze z wyścigami. A co, gdyby tak te majestatyczne zwierzęta połączyć z metalem i stworzyć coś... niemożliwego?

piątek, 17 czerwca 2016

NIEPOPRAWNE KSIĘŻNICZKI: Stereotypowy książę z bajki

źródło
Temat wpadł mi do głowy po jednej z libacji alkoholowych, w której miałam przyjemność oraz nieprzyjemność brać udział. Przyjemność, bo w końcu wszystko jest dla ludzi. Nieprzyjemność, bo większość z nas jest tak złożona, że prędzej czy później dopada nas cholerny moralniak. Nie jestem wyjątkiem. 

środa, 15 czerwca 2016

LUCIFER: Za co go uwielbiam?

źródło


Lucifer to telewizyjny serial produkcji stacji telewizyjnej FOX. Teoretycznie powstał on na podstawie serii komiksów DC Comics Mike'a Careya, ale choć osobiście komiksów nie znam, to wiem, że serial tylko częściowo do nich nawiązuje. I choć mnie to nie przeszkadza, to fanom twórczości Careya owszem. Lucifer budzi skrajne emocje – jedni go uwielbiają, a drudzy domagają się zdjęcia z anteny. Ja należę do tej pierwszej grupy, a serial podbił moje serce. Dlaczego uwielbiam Lucifera?

poniedziałek, 13 czerwca 2016

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ – JOJO MOYES: Chcę być sobą... jeszcze przez chwilę


źródło

Są takie historie, które budzą w człowieku niesamowite uczucia i raz na zawsze zmieniają coś w jego życiu. Zarazem doprowadzają do płaczu, ale również niosą ze sobą światełko otuchy, które nie pozwala całkowicie zatracić się w rozpaczy. Zanim się pojawiłeś jest właśnie taką książką, którą przeczytałam ze względu na film wchodzący do kin. I choć wiedziałam, że opinie były podzielone, to postanowiłam, że wyrobię sobie własną. A powieść wzbudziła we mnie skrajne emocje.

wtorek, 7 czerwca 2016

PORWANA PIEŚNIARKA – DANIELLE L. JENSEN: Nie możesz mnie kochać

źródło

Trolle istnieją. Naprawdę. I wcale nie są śmierdzące, tłuste, z ogromną ilością brodawek i zielonkawą skórą. Są piękne i zabójcze. Rozpoczynając lekturę Porwanej pieśniarki, myślałam, że mam do czynienia z kolejną powieścią w stylu Pięknej i Bestii. I choć jestem psychofanką tego typu książek – uwierzcie mi, bo wiem, co mówię – to gdy Bestia jest skrzyżowaniem Freddiego Kruegera z Golumem, to Piękna musiałaby być stuknięta, żeby coś z tego wyszło. No bo... trolle? Serio? Kto na miejscu głównego bohatera młodzieżowej powieści romantycznej umieszcza trolla? Oczywiście Danielle L. Jensen i powiem wam, że robi nam dobrze.

sobota, 4 czerwca 2016

MASA O KILERACH POLSKIEJ MAFII: Kulka w łeb i po sprawie

źródło


Co mnie skłoniło do przeczytania tej książki? Nie mam pojęcia. Chyba ciekawość przed tym, co wcześniej było dla mnie niezgłębione. Jasne, że zdawałam sobie sprawę, że istnieje jakaś tam zorganizowana przestępczość. Nigdy jednak nie miałam – i raczej nie chcę – mieć z nią kontaktu. Ciekawość jednak zwyciężyła i tak zaczęłam czytać, z pewną dozą sceptyczności, książkę o polskiej mafii. I powiem wam, że wpadłam. Całkowicie i bezpowrotnie wpadłam w jej szpony.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...